Geri

Kastamonu Web tasarım

Kastamonu web tasarım öncesinden belirlenmiş olan bir şirketin reklam ve tanıtımını yapabilmek aynı zamanda işsel faaliyetlerini daha da geliştirebilmek adına internet üzerinden tasarlanmış olan sayfaların tümüne denir. Bu sayfaları düzenleyen ve yeniden oluşturan kişilere web tasarımcı ismi verilir. Aynı zamanda web master olarak da adlandırılan bu kişiler profesyonel hizmet vermek için eğitim görmüşlerdir.

Nasıl Yapılır?

Web tasarım hizmetleri firmanın belirli bir logosu, rengi ve sloganlar eşliğinde ürünlerinin tanıtımı ya da firmanın genel olarak tanıtımını gerçekleştirmek adına kurulacak belirli bir kodlama sistemi ile gerçekleştirilecek bir durumdur. Bunun yanı sıra grafik tasarım çalışmalarında da kurumsal kimlik çerçevesi içerisinde yapılan tüm çalışmalar esastır. Kastamonu web tasarım işlemlerini Photoshop gibi piksel tabanlı fotoğraf düzenleme programları tercih edilerek görsel tasarımları yapılabilir. Aynı zamanda web sayfası kodlaması ile birlikte html, CSS, PHP ve ASP gibi çeşitli programlama dilleri yine web tasarımı içerisinde kullanılan uygulamalardan bazılarıdır.

Görüntülenme ve Ödeme

Bu sayfaların görüntülenebilmesi için Google Chrome üzerinden belirli bir uzantıya sahip olması gerekir. Bu nedenle bu uzantıya yıllık belirli bir ödeme gerçekleştirilmelidir. Kastamonu web tasarım çalışmalarının doğru bir şekilde ilerlediğini görmek adına web sitelerinin düzenli olarak test sürecine sokulması gerekir. Mobil cihazlardaki görünümü, sayfanın açılış hızı ve tıklanma hızı gibi durumlar göz önünde bulundurularak sayfanın tamamlanması çalışmaları sürdürülmelidir. Bunun yanı sıra web sitesi çalışması belirli periyotlarda hızlandırma işlemini gerektirecek şekilde tasarlanmalıdır. Bu kodlamalar sayesinde İnternet ortamında her türlü ürünün reklam ve tanıtımın yapabilme imkânı sağlanır.

Proje Belirlenmesi ve Planlama

Öncesinde projenin belirlenmesi ve kurumsal kimlik çalışmasının yapılması ve tasarım için oldukça önemlidir. Aynı zamanda proje belirlenirken web sayfası içeriklerinde neler olacağı bu aşamada belirtilmelidir. Kurumsal bir kimlik çalışması içerisinde olan firmalar renk slogan ve logo gibi firmanın ön plana çıkabilmesi için gerekli olan tüm bilgilere web sitesi kurulmadan önce karar vermiş olmalıdır. Kurumsal kimlik çalışması web tasarımında kullanılan en önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle kurumsal kimlik çalışması web tasarımı dışında gelişen bir durum olduğu için internet sitesi kurulumu sırasında karar verilecek bir durum değildir. Bunun için özel bir çalışma gereklidir.

Yanıtla